Cera naczynkowa - wszystko co warto na jej temat wiedzieć

Wiele osób zmaga się z problemem jakim są rozszerzone naczynka na twarzy, a także rumień. Mając cerę naczynkową, trzeba pamiętać jak ważna jest właściwa pielęgnacja, ale też profilaktyka. Dziś przedstawimy Wam ważne informacje właśnie na temat cery naczynkowej.

Cera naczynkowa - jak pielęgnować?

Pielęgnacja cery naczynkowej jest niezwykle istotna, gdyż dzięki temu można uniknąć zaczerwienienia czy podrażnień. Trzeba zdawać sobie sprawę, że cera naczynkowa jest cienka i delikatna, zaś naczynia krwionośne położone są bardzo płytko pod skórą. Zaczerwieniona skóra jest jednym z objawów świadczących iż jesteście posiadaczami skóry naczynkowej. Zaczerwienienia najczęściej pojawiają się w okolicy policzków, a także nosa i czoła. Towarzyszy też im uczucie ściągania oraz świąd. Pielęgnację a pewno należy rozpocząć od oczyszczania. Skórę należy przemyć zimną wodę, która pobudzi krążenie. W żadnym wypadku nie należy używać szorstkich gąbek czy też szczotek. Musicie również zwracać uwagę na kosmetyki, których używacie. Na pewno w składzie powinien znaleźć się niacynamid. Ma on silne właściwości kojące, a przy tym łagodzące. Trzeba też wiedzieć, że jest to silny antyoksydant, który ogranicza powstawanie wolnych rodników, a dzięki temu spowalnia proces starzenia się skóry. Kolejnym ważnym składnikiem jest neurosensyna. Również ten składnik zmniejsza wrażliwość skóry, odbudowuje barierę lipidową, łagodzi też swędzenie czy też pieczenie. Kosmetyki, których używacie powinny mieć w składzie także oleje roślinne, które mają silne właściwości nawilżające. Musimy też wspomnieć, że nie można stosować peelingów mechanicznych, gdyż jeszcze bardziej podrażniają one naczynkową skórę. 

Ochrona przed głębokim uszkodzeniem skóry - jak ważna jest pielęgnacja skóry naczynkowej latem?

Skóra naczynkowa wymaga szczególnej pielęgnacji. Trzeba wiedzieć, że przez to, iż skóra jest bardzo cienka, na skutek promieniowania słonecznego może szybciej się starzeć, ale mogą pojawić się też jeszcze bardziej widoczne podrażnienia. Z tego powodu należy stosować kremy z filtrem, minimum SPF 30. Konsystencja kosmetyku powinna być lekka, a jednocześnie powinien mieć właściwości antyalergiczne. W składzie powinna znaleźć się też gliceryna, która wzmacnia barierę ochronną, a przy tym ma świetne właściwości nawilżające. Ponadto trzeba unikać długotrwałej ekspozycji na słońce. Nie należy też korzystać z mocno chlorowanej wody. Nie zaleca się także korzystania z pomieszczeń klimatyzowanych, gdyż mogą pojawić się jeszcze większe podrażnienia. Przynajmniej 3 razy dziennie należy nakładać filtr ochronny. Trzeba też spożywać przynajmniej 2 litry wody niegazowanej dziennie. 

Domowe sposoby na cerę naczynkową

Poza właściwą pielęgnacją można też spróbować domowych sposobów, które łagodzą podrażnienia i zaczerwienienia na twarzy. Codziennie należy przemywać skórę tonikiem z ogórka. Najlepiej wykonać go samodzielnie, co jest bardzo proste. Wystarczy tylko zetrzeć na tarce, a następnie wycisnąć sok z tego warzywa. Codziennie rano i wieczorem należy nakładać na twarz za pomocą wacika właśnie taki tonik. Można także spróbować domowej maseczki. Wystarczy tylko w miseczce umieścić dwie łyżki miodu, następnie dodać do nich 4 łyżki olejku różanego, a także dwie łyżki siemienia lnianego. Całość bardzo dokładnie mieszamy i nakładamy na skórę na ok. 15-20 minut. Po tym czasie zmywamy letnią wodą.                    

Wpis gościnny