Bańki chińskie na cellulit – czy to działa? Efekty

Bańki chińskie na cellulit

Bańki chińskie mają zastosowanie nie tylko w medycynie, ale i kosmetyce. Okazuje się, że niektórzy stosują je na… cellulit! Czy to działa? Jakie są efekty zabiegów z baniek chińskich na cellulit?

Cellulit i zabiegi bańkami chińskimi

Na cellulit cierpi 8 na 10 kobiet! To bardzo powszechny problem i dotyczy zarówno kobiet z nadwagą, jak i tych bardzo szczupłych, a także kobiet starszych, jak i młodych, nawet nastolatek. Wygląd skóry z cellulitem przypomina nieco skórkę pomarańczy – ale nie pod względem koloru, a powierzchni, która jest pełna nierówności spowodowanych nierównomiernym rozkładem tkanki tłuszczowej.

Obecnie jedną z najczęściej stosowanych metod pozbywania się cellulitu jest masaż bańkami chińskimi. To sposób, który ma swoje korzenie już w starożytnej medycynie chińskiej. Wcześniej masaże bańkami chińskimi stosowano tylko w celach typowo medycznych, do leczenia różnych schorzeń. Dziś wykorzystuje się je na szeroką skalę w zabiegach kosmetycznych, np. ujędrniających, modelujących sylwetkę czy usuwających cellulit.

Jak powinno się używać bańki chińskie na cellulit?

Masaż bańkami chińskimi powinno się wykonywać przynajmniej 3 razy w tygodniu, aby uzyskać efekt redukcji cellulitu. Pojedynczy zabieg trwa około 45 minut. Przed masażem warto nałożyć na skórę specjalny preparat do masażu bańkami chińskimi lub po prostu oliwkę/olejek. Wykonując masaż, należy kierować ruchy w kierunku serca. W obszarze brzucha muszą być one okrężne zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara. Po masażu stosuje się dobry krem antycellulitowy, aby wzmocnić efekty.

Jak masaż bańkami chińskimi działa na cellulit?

Bańki chińskie dają szybkie efekty i są skutecznym sposobem na redukcję cellulitu – zarówno wodnego, jak i tłuszczowego. Ich działanie polega na tworzeniu podciśnienia poprzez zassanie skóry. Dzięki temu poprawia się krążenie krwi i limfy, wspomagane jest rozbijanie lipidów – co przyspiesza procesy lipolizy. Dodatkowo masaż bańkami chińskimi ułatwia usuwanie toksyn oraz nadmiaru wody z organizmu, a skóra staje się wyraźnie bardziej jędrna oraz sprężysta.

Masaż bańkami chińskimi można wykonać w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym lub samodzielnie w domu, oczywiście po odpowiednim przeszkoleniu. Do wykonania masażu w domu będziemy potrzebować zestaw baniek chińskich, co wiąże się z kosztem ok. 20-40 zł. Bańki można później wykorzystać także w innych celach – np. do leczenia problemów z kręgosłupem czy bólów mięśniowych.

Jak wykonać masaż bańkami chińskimi, aby pozbyć się cellulitu?

Zabieg zaczynamy od wmasowania w ciało oliwki, najlepiej zawierającej składniki antycellulitowe, takie jak ekstrakt z zielonej herbaty lub alg morskich. Następnie nakładamy bańki zgodnie z instrukcją producenta na wybraną partię ciała, gdzie występuje cellulit. Należy pilnować, aby bańka szczelnie zasysała skórę, ponieważ tylko wtedy masaż będzie skuteczny. Bańkę po zassaniu przesuwamy w linii prostej lub wykonujemy nią okrężne ruchy, podążając w kierunku węzłów chłonnych. W przypadku masażu brzucha, ruchy powinny być okrężne i zgodne z ruchem wskazówek zegara – w przeciwnym razie możemy nabawić się dolegliwości żołądkowych.

Masaż może być lekko bolesny, zwłaszcza podczas pierwszych zastosowań. Mogą ponadto wystąpić zasinienia, a nawet wybroczyny – które jednak powinny zniknąć po kilku dniach. Pierwsze efekty zabiegów widać już po 2-3 masażach, a do całkowitego usunięcia cellulitu zwykle potrzeba ok. 10-12 serii.

Bańki chińskie na cellulit – jakie są efekty?

Masaż bańkami chińskimi daje wiele korzyści. Pobudza krążenie krwi oraz płynów ustrojowych, przyspiesza usuwanie toksyn i nadmiaru wody z organizmu, a także poprawia wygląd i elastyczność skóry. Ponadto wyraźnie zmniejsza, a nawet trwale usuwa cellulit, regeneruje skórę, modeluje sylwetkę i ją wysmukla, przyspiesza metabolizm, redukuje obrzęki limfatyczne.

Masaż bańkami chińskimi jest doskonałym uzupełnieniem innych działań nakierowanych na redukcję cellulitu, takich jak wprowadzenie zdrowej, antycellulitowej diety, podejmowanie aktywności fizycznej czy regularne aplikowanie dobrych kremów na cellulit. Co jest ogromną zaletą, taki masaż możemy wykonać samodzielnie w domu.

Czy są przeciwwskazania do masażu bańkami chińskimi?

Bańki chińskie dają świetne efekty w usuwaniu cellulitu, ponieważ działają intensywnie. Niestety z tego powodu nie każdy może je stosować – istnieje bowiem szereg przeciwwskazań do masażu bańkami chińskimi, m.in.:

  • ciąża i karmienie piersią,
  • menstruacja,
  • podwyższona temperatura ciała,
  • choroby kardiologiczne,
  • hemofilia,
  • nadciśnienie,
  • delikatna lub naczynkowa skóra,
  • cukrzyca,
  • choroby nowotworowe,
  • infekcje bakteryjne lub wirusowe,
  • epilepsja,
  • stwardnienie rozsiane.

Jak wzmocnić efekty masażu bańkami chińskimi na cellulit?

Dzięki połączeniu zabiegów bańkami chińskimi z kremem na cellulit, a także ze zdrową dietą i aktywnością fizyczną, szanse na całkowite usunięcie cellulitu są bardzo duże. Warto spożywać potrawy przyspieszające spalanie tłuszczu, a także używać kosmetyków, które również mają takie działanie. Przed masażem można dodatkowo wykonać peeling ciała, aby pobudzić krążenie i jeszcze lepiej przygotować skórę do zabiegu.

1. Kremy na cellulit

Skóra po masażu bańkami chińskimi będzie doskonale chłonąć aktywne składniki zawarte w różnych kosmetykach, dlatego warto to wykorzystać i aplikować na nią kremy antycellulitowe bogate w składniki, które dodatkowo rozbijają komórki tłuszczowe i wspomagają usuwanie pomarańczowej skórki. Najlepiej krem zastosować bezpośrednio po zabiegu. Dobrze, aby kosmetyk miał wiele aktywnych składników, ale jednocześnie bezpiecznych – najlepiej pochodzenia naturalnego.

2. Dieta na cellulit

Efekty zabiegów na cellulit wzmocnimy także zmieniając swoje przyzwyczajenia żywieniowe. Odpowiednia dieta nie tylko pozwoli na szybsze pozbycie się pomarańczowej skórki, ale i usunięcie nadmiaru tłuszczu i toksyn z organizmu – które również w dużej mierze odpowiadają za cellulit. Poza tym zdrowa dieta wpływa bardzo korzystnie na poprawę kondycji skóry, jej uelastycznienie, dostarczenie substancji odżywczych – dzięki czemu minimalizujemy ryzyko nawrotu cellulitu. Dieta na cellulit jest bogata w witaminy, mikro- i makroelementy. Zaleca się wprowadzenie na stałe do jadłospisu kasze, płatki owsiane, duże ilości warzyw i owoców, a także mięso drobiowe i ryby. Produkty te są dobrym źródłem błonnika, zdrowych kwasów tłuszczowych omega-3, a także wielu witamin.

Z diety należy ponadto wyeliminować produkty słone (sól zatrzymuje wodę w organizmie), wysoko przetworzone, słodzone, gazowane i typu fast food.

3. Ćwiczenia na cellulit

Aktywność fizyczna jest niezbędna do tego, aby redukować tkankę tłuszczową – bez regularnych ćwiczeń niestety nie da się całkowicie wyeliminować cellulitu. Aktywność fizyczna w kwestii usuwania pomarańczowej skórki ma ogromne znaczenie, gdyż pobudza układ krwionośny i limfatyczny, a także aktywuje procesy spalania tłuszczu. Najlepiej sprawdzają się ćwiczenia aerobowe oraz treningi cardio – podczas tych ćwiczeń spalamy najwięcej kalorii oraz angażujemy najwięcej mięśni do pracy. Do tego typu treningów zaliczamy np. bieganie, aerobik, pływanie, jazdę na rowerze, sporty grupowe, szybkie spacery. Ćwiczenia powinniśmy wykonywać przynajmniej 3 razy w tygodniu, a każdy trening powinien trwać nie krócej niż 45 minut.

Warto ponadto wykonywać dodatkowo ćwiczenia siłowe, aby wzmacniać mięśnie – dzięki temu szybciej wymodelujemy sylwetkę, a podejmowanie kolejnych aktywności będzie mniej wyczerpujące dla organizmu (mniejszym wysiłkiem uzyskasz lepsze efekty). Świetnie sprawdzą się np. brzuszki, pompki, ćwiczenia z hantlami, przysiady.