Jak leczyć domowymi sposobami stłuczenia i siniaki?

Jak leczyć stłuczenia i siniaki?

Wśród domowych sposobów na siniaki i stłuczenia najczęściej wybierane są popularne maści i żele na stłuczenia. Ludowe sposoby odeszły nieco w cień wobec prostych w użyciu i bezpiecznych dla większości pacjentów preparatów. Jak radzić sobie ze stłuczeniami i siniakami z pomocą popularnych żeli i maści?

Jak leczyć stłuczenia i siniaki?

Siniaki i stłuczenia mogą być tkliwe, a rozmieszczone w niektórych miejscach powodować mogą znaczny dyskomfort, utrudniający funkcjonowanie. Nic więc dziwnego, że każdy chce przyspieszyć ich gojenie. Wśród prostych sposobów, które w tym pomogą, jest z pewnością chłodzenie bolącego miejsca. Chłód obkurczy naczynia krwionośne i pomoże leczyć stan zapalny. Do schładzania stłuczeń doskonale nadają się żelowe kompresy jak np. ten od Apteo. Podobnie może zadziałać delikatny masaż – wykonywany kilka razy dziennie pobudzi regenerację chorego miejsca. Jeśli stłuczenie dotyczy kończyny, należy unieść ją do góry, powyżej serca – dzięki temu krew zacznie z niej spływać, a to zmniejszy obrzęk.

Domowe sposoby na stłuczenia i siniaki

Wśród domowych sposobów na stłuczenia najpopularniejsze będą dostępne bez recepty preparaty, które są z pewnością w każdym domu. Wśród nich najpopularniejsze są maści i żele – decyduje o tym łatwość miejscowego nakładania i skuteczne działanie.

Maść na stłuczenia i siniaki

Wśród maści na stłuczenia popularnym wyborem jest Arcalen, maść na bazie wyciągu z koszyczków arniki i nagietka oraz wyciągu z kory kasztanowca. Maść nakłada się na miejsce urazu i wmasowuje. Składniki aktywne pomagają dotkniętym urazem tkankom się regenerować. Maść nadaje się też do stosowania na bolące mięśnie, np. po treningach.

Odpowiednia maść na stłuczenia i siniaki u dzieci i dorosłych to również Altaziaja, której składnikiem aktywnym jest octanowinian glinu.

Lek na stłuczenia i siniaki

Wśród leków do stosowania doustnego wartym uwagi wyborem jest Venescin – zawiera on wyciąg z nasion kasztanowca, rutozyd i eskulinę. Pomaga on zmniejszać przepuszczalność żył i zwiększa odporność mechaniczną naczyń włosowatych. Niestety, nie zaleca się jego stosowania u młodzieży i dzieci poniżej 18. roku życia.

Żel na stłuczenia i siniaki

Wśród żeli na stłuczenia doskonale sprawdza się Karnosil – hydro-żel naprawczy z jonami srebra i karnozyną. Doskonale pomaga on nie tylko na siniaki i stłuczenia, ale też poparzenia i skaleczenia. Żel tworzy na powierzchni skóry ochronną barierę, która zabezpiecza przed czynnikami zewnętrznymi. Redukuje też swędzenie i przebarwienie.

Niekwestionowanym królem polskich apteczek domowych pozostaje jednak Altacet, żel z octanowinianem glinu, który wykazuje działanie ściągające i przeciwobrzękowe, dodatkowo łagodząc ból. Pomaga leczyć zarówno stłuczenia i obrzęki pourazowe, jak i pooparzeniowe.

Dobrym wyborem wśród żeli na stłuczenia i siniaki jest też Arnigel – preparat ten mogą stosować również dzieci poniżej 12 roku życia. Zawiera on naturalny wyciąg z arniki górskiej.

Podsumowanie

Każdy powinien uważnie wybierać preparaty do leczenia stłuczeń i siniaków – warto zwracać uwagę na składy takich preparatów, dzięki temu uda się uniknąć reakcji alergicznych. Wiele odpowiednich maści, żelów i leków jest dostępnych w aptece internetowej liki24.pl. Warto sprawdzić te bogatą ofertę wybrać coś dla siebie.

Artykuł sponsorowany