Co można nazwać zdrową żywnością?

Co można nazwać zdrową żywnością?

Na sklepowych półkach coraz częściej spotyka się produkty: „organiczne”, „bio”, „eko” i „vegan”. Warto jednak być ostrożnym – część z tych produktów ma niewiele wspólnego ze zdrową żywnością, a hasła umieszczane na opakowaniach bywają po prostu chwytem marketingowym. Jak uchronić się przed nieudanymi zakupami? Jak rozpoznawać produkty organiczne i zdrowe? Jaka żywność jest warta uwagi? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz w niniejszym artykule.

Produkty organiczne – czy to najlepszy wybór?

Nie tylko ci, którzy chcą schudnąć interesują się zdrowym odżywianiem. Dobrej jakości produkty są w końcu źródłem wielu cennych składników odżywczych – w tym witamin i minerałów. Są one wartościowe dla zdrowia, a mowa tu zwłaszcza o produktach organicznych. To taka żywność, która powstaje bez żadnych chemicznych dodatków, dzięki czemu jest nie tylko odpowiednia dla człowieka, ale również bezpieczna dla środowiska. Zwykle jest ona nieco droższa od zwykłych produktów, ponieważ rośnie w gospodarstwach ekologicznych, które muszą stosować się do ściśle określonych norm.

Należy być bardzo ostrożnym, aby nie dać się oszukać producentom artykułów spożywczych. Najlepszym sposobem na to jest zwracanie uwagi na skład produktów. Zdrowa żywność to taka, która nie posiada zbędnych barwników, konserwantów, dużej zawartości cukru czy innych wysokoprzetworzonych składników. Warto zatem czytać, co znajduje się w produkcie, oraz jeżeli istnieje taka możliwość – sprawdzać działalność gospodarstw odpowiedzialnych za te towary.

Na jakie produkty warto zwracać uwagę?

Świadome robienie zakupów wymaga czasu. Nie każdy od razu będzie rozpoznawać zdrową żywność. Na początku warto kupować niektóre produkty przez internet. Wtedy bez pośpiechu można dokładnie zapoznać się z etykietą opakowania i sprawdzić, z czego powstał dany produkt. W domowym zaciszu łatwiej też wyszukać, czym jest składnik o nieznanej nazwie lub tajemniczym skrócie.

Jednym ze sklepów online, w którym znajdziesz produkty organiczne, wegańskie, a także bogate w cenne składniki odżywcze, jest Shaman.pl. Przez internet warto kupować m.in.:

  • słodziki – stewia i ksylitol (w proszku lub w płynie) są świetnymi zamiennikami cukru; 
  • oleje – w marketach dostępny jest głównie olej rzepakowy, warto jednak urozmaicić swoją dietę o olej arganowy, z pestek śliwek czy z awokado;
  • herbaty – te liściaste nie tylko dobrze smakują, ale są również bogate w składniki, które mogą pozytywnie wpływać na organizm.

Przekonaj się, że zdrowa żywność nie musi być wcale trudno dostępna. Wystarczy tylko wiedzieć, gdzie jej szukać!

Sklep internetowy Shaman.pl to miejsce, w którym znajdziesz wartościowe produkty, które będą uzupełnieniem Twojej codzienniej, zdrowej diety. Zadbaj o swoje zdrowie! Zdrowe odżywanie jest nie tylko modnym trendem, to również efekt zwiększenia naszej świadomości. Pamiętajmy, by produkty kupować w miejscach, które oferują towar sprawdzonych producentów, gwarantujac przy tym miejsce pochodzenia i idącą za tym świetną jakość.

Wpis gościnny