Jak zamówić transport medyczny?

transport medyczny

Jak załatwić transport medyczny dla bliskiej osoby? Nie jest to trudne i zajmuje jedynie kilka minut, a wszelkie usługi dodatkowe dostosujesz w zależności od potrzeb chorującego. Jednak zanim umówisz się z wybraną placówką na przewóz, warto zapytać m.in. o rodzaj ambulansu oraz o możliwość skorzystania z instalacji tlenowej. Sprawdź, jak zamówić transport medyczny i na co zwrócić uwagę podczas przeglądania ofert prywatnych przewoźników.

Jak zamówić transport medyczny?

Potrzebujesz transportu do szpitala? Ktoś z Twoich bliskich choruje i nie może samodzielnie udać się do poradni specjalistycznej? Skorzystaj z pomocy przewoźnika medycznego, który zapewni mu bezpieczeństwo i komfort w trakcie przejazdu. W porównaniu do karetki pogotowia ratunkowego przewóz odbywa się niezależnie od stanu chorego i okoliczności – może dotyczyć m.in. rutynowej wizyty u lekarza.

Pamiętaj: Karetkę pogotowia ratunkowego możesz wezwać jedynie w przypadku bezpośredniego zagrożenia życia czy nagłego pogorszenia stanu osoby chorej, który może doprowadzić do uszczerbku na zdrowiu (1).

Jak zamówić transport medyczny do domu? To proste – wystarczy, że zadzwonisz do wybranej placówki oferującej przewóz osobom chorym lub z dysfunkcjami narządu ruchu, a wyspecjalizowany zespół medyczny w komfortowy i bezpieczny sposób przewiezie ją do wyznaczonego miejsca. Większość firm oferuje transport m.in.:

  • do szpitali i poradni specjalistycznych;
  • na badania, dializy oraz rehabilitację.

Szukasz bezpiecznego i profesjonalnego przewozu dla bliskiej osoby? Sprawdź Prywatny Transport Medyczny placówki Salve, który dotransportuje osobę chorą ambulansem w obrębie Łodzi, ale także na terenie całej Polski i Europy. Sprawdź więcej informacji: https://salve.pl/salve/prywatny-transport-medyczny/

Usługi transportu medycznego

W ramach transportu medycznego wiele placówek zapewnia m.in. instalację tlenową, a na prośbę chorego także butlę tlenową. Dzięki temu przewóz chorego jest bezpieczny i wygodny oraz nie wymaga dodatkowego przygotowania. Warto wiedzieć, że w trakcie przewozu ambulansem możesz być obecny jako opiekun lub osoba towarzysząca, która zapewni spokój i wsparcie choremu w trudnych chwilach.

Warto wiedzieć: Prywatny transport medyczny zawsze odbywa się z udziałem wykwalifikowanych ratowników medycznych, mających obowiązek udzielić pomocy choremu w nagłych sytuacjach.

Jeżeli chcesz zagwarantować bliskiej osobie komfort podczas przewozu do szpitala lub poradni specjalistycznej, postaraj się wybrać placówkę o wysokim standardzie usług. W ramach przewozu pacjentów przez Prywatny Transport Medyczny Salve możesz mieć pewność, że usługa obejmuje m.in. wniesienie i zniesienie chorego, a także możliwość załadowania do ambulansu wózka inwalidzkiego. Co więcej – osoba przewożona do placówki medycznej może posiadać przy sobie bagaż podręczny, do którego zapakuje dodatkowe ubrania, leki, recepty oraz potrzebną dokumentację dotyczącą stanu zdrowia. Dzięki temu wyjście z domu oraz podróż do wybranego specjalisty lub szpitala będzie komfortowa i mniej stresująca.

Zamawianie transportu medycznego – co jeszcze warto wiedzieć?

Warto pamiętać o tym, że osoba korzystająca z przewozu ambulansem nie musi oczekiwać w kolejce na wizytę u lekarza czy wykonanie badań – dzięki obecności zespołu transportu medycznego chory ma pierwszeństwo przed innymi pacjentami. Co więcej, jeżeli nie masz czasu na podróż ambulansem i nie możesz wspomóc bliskiej osoby podczas pobytu w placówce medycznej, wykwalifikowani pracownicy Salve dopełnią wszelkich formalności za Ciebie. Zaopiekują się chorym, a także zadbają o wystawienie niezbędnych recept oraz skierowań, a także uzgodnią termin następnej wizyty.

Jak załatwić transport medyczny? Z większością placówek oferujących przewozy ambulansem możesz skontaktować się telefonicznie. W trakcie rozmowy z wykwalifikowanym koordynatorem przejazdu ustalisz wszystkie szczegóły, w tym m.in. cenę za przywiezienie chorego do poradni specjalistycznej czy szpitala oraz powrót do domu. Transport medyczny to bezpieczny sposób na wizytę u lekarza, dzięki któremu zapewnisz bliskiej osobie profesjonalną obsługę i opiekę.

(1) https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/kiedy-wezwac-karetke

Wpis gościnny