Octenisept - must have w Twojej domowej apteczce

Witaminy

Octenisept to bardzo przydatny preparat leczniczy, który warto mieć w swojej domowej apteczce. Octenisept to preparat na bazie dichlorowodorku oktenidyny oraz fenoksyetanolu o szerokim spektrum działania. Przede wszystkim, jego główną zaletą jest fakt, że świetnie odkaża i leczy rany. Jak wiadomo, w domu i nie tylko nie ciężko o mniejsze, bądź większe skaleczenie. Lec octenisept działa odkażająco i sprawia, że rany dużo szybciej się goją. Jak najlepiej z nim postępować? Jeśli dojdzie do jakiegokolwiek skaleczenia, pojawi się rana na naszej skórze, należy jak najszybciej przetrzeć jałowym gazikiem nasączonym lekiem octenisept. Co jest bardzo ważne - lek octenisept działa odkażająco, ale nie powoduje nieprzyjemnego pieczenia, którego często obawiamy się przemywając świeże rany.

Kiedy warto użyć leku octenisept?

Przede wszystkim octanisept warto użyć na rany - zarówno te świeże, jak i w trakcie gojenia. To nie jedyne jego zastosowanie. Ten lek jest stosowany w profilaktyce ran, błon śluzowych i skóry. Zawiera bardzo ważny składnik - octenidynę, która ma działanie bakteriobójcze. Składnik ten jest bezpieczny nawet dla bardzo wrażliwej skóry niemowląt! Octenisept najczęściej występuje w formie płynu-sprayu. Jest to jego najpopularniejsza forma, która jest także najwygodniejsza w użyciu. W jakich sytuacjach może nam się przydać octanisept?

  • do przemywania ran przy trądziku
  • do skóry podrażnionej po goleniu, bądź depilacji
  • odkażania potówek u małych dzieci lub niemowląt
  • przy stanach zapalnych pochwy
  • do odkażania maszynek, mycia pędzli do makijażu
  • do dezynfekcji jamy ustnej
  • do poparzeń
  • pomaga w leczeniu grzybic skóry

Jednym z mniej znanych, a przydatnych zastosowań octaniseptu jest to związane z goleniem skóry. Wiele kobiet i nie tylko, boryka się z zapaleniem skóry po goleniu. Z pomocą sprayu octenisept należy zwilżyć powierzchnie maszynki do golenia i przetrzeć ją chusteczką. Następnie już po goleniu, warto spryskać także skórę, co pomoże uniknąć zapalenia i nieprzyjemności. Działanie leku utrzymuje się na długo i sprawia, że nie odczuwamy pieczenia skóry. To najlepszy środek do dezynfekcji skóry, który możemy stosować na różne partie skóry i błon.

Octenisept spray 250 ml

Octenisept jest lekiem w bardzo atrakcyjnej cenie, który pomaga także wielu dziewczynom, młodym kobietom, w okresie dojrzewania. Wiele z nich zmaga się z trądzikiem, który często przybiera formę dużych, ropnych zmian w obrębie jamy ustnej. Równomierne zwilżenie całej powierzchni twarzy, może pomóc w leczeniu trądziku. To zwłaszcza przydatne, kiedy zdarzy nam się rozdrapać zmianę trądzikową. Lek octenisept zalecany jest często nawet przez samych dermatologów, a pacjenci zauważają poprawę stosując go. Octenisept jest często stosowany przez lekarzy na przykład przy wykonywaniu zabiegów diagnostycznych. W licznych badaniach klinicznych wykazano wiele pozytywnych skutków związanych z działaniem leku. Jest to bardzo dobry, skuteczny produkt leczniczy, który jest prosty w użyciu. W przypadku sprayu należy spryskać lub przetrzeć skórę. Możemy wybrać również octenisept w formie żelu, który możemy łatwo rozporowadzić po skórze. Lek należy przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu. Lek octenisept działa bakteriobójczo.

Dlaczego warto mieć przy sobie octenisept?

Niestety, nie jesteśmy w stanie przewidzieć, kiedy nam się coś stanie. Skaleczenia, otarcia, a nawet poparzenia zdarzają się często i zawsze niespodziewanie. W takich przypadkach zawsze należy działać szybko. Octenisept, w płynie, czy w żelu możemy mieć zawsze przy sobie i w razie konieczności, użyć go na skórę. Gwarantuje natychmiastowe działanie i co ważne – bezbolesne. Octenisept nie sprawia, że skóra nas boli, czy piecze. Kompleksowo łagodzi stan skóry i pozwala na szybkie gojenie się ran.

Wpis gościnny