Różowy odcień włosów blond za 8 zł? TEST

Fot. HairStyleZonex. Różowe włosy - jak zrobić?

Jak zrobić łatwo, tanio i bez szkody dla włosów najmodniejsze w tym sezonie różowe refleksy na włosach blond? Zobaczcie najlepszą metodę! TEST – efekty przed i po.

Odcień włosów: rose blond

Kolorowe włosy modne są od kilku sezonów, jednak aktualnie prym wiedzie pastelowy kolor „rose blond” - hit wśród blondynek! Jak się okazuje, wcale nie trzeba wydawać fortuny u fryzjera, aby uzyskać świetny efekt z pięknymi, równomiernie rozłożonymi pasemkami w kolorze różowym! W jaki sposób?

Farba tonująca różowa – zmywalna, do 8 myć

Przetestowałam 2 produkty w tonowaniu włosów na różowo. Niestety pierwszy z nich okazał się w ogóle nieskuteczny na moich włosach – mowa o poniższej farbie marki Schwarzkopf z serii LIVE. Mimo, że trzymałam na włosach farbę nawet dłużej, niż zaleca producent (od 2 do 15 minut – ja miałam ją na włosach przez 20 minut), niestety nie zauważyłam żadnego efektu, włosy w ogóle nie zmieniły odcienia. Być może są po prostu zbyt ciemne – z tyłu opakowania jest symulacja zmiany odcienia z koloru bazowego na docelowy i może rzeczywiście była to kwestia „wysokości” tonu mojego wyjściowego koloru.

Farba tonująca zmywalna - kolor różowy
Farba tonująca zmywalna - kolor różowy

Ponieważ ta próba się nie udała, postanowiłam spróbować czegoś innego – podchodząc do tego rozwiązania z wieloma obawami. Mowa o zastosowaniu płukanki do włosów. Pamiętam, jak moja babcia farbowała swoje siwe włosy właśnie taką płukanką, tyle że w kolorze fioletowym. Kto by pomyślał, że dzisiaj sama po nią sięgnę? A jednak. Poniżej wyniki mojego drugiego podejścia w drodze do uzyskania różowego odcieniu blond na włosach.

Różowy odcień blondu z pomocą różowej płukanki do włosów

Różowa płukanka do włosów – marki Delia albo Joanna (jest jeszcze kilka, ale te są najbardziej popularne i najtańsze) – robi furorę na forach internetowych, blogach, vlogach. Można nią zarówno zniwelować żółty kolor blond po rozjaśnianiu włosów, jak i ożywić brązy czy też pofarbować całe włosy na modny, pastelowy róż! A można też – co dzisiaj sprawdzam – zrobić z jej pomocą modne, różowe, bardzo delikatne refleksy na blond włosach. I co ważne, jest bezpieczna dla włosów i spłukuje się po paru myciach (już po pierwszym myciu jest duża różnica w kolorze). Możecie więc eksperymentować do woli!

Płukanka do włosów Delia - różowa
Płukanka do włosów Delia - różowa

Jak tonować włosy różową płukanką?

Płukanka kosztuje 8 zł, nie niszczy włosów, daje natychmiastowe efekty. Producent zaleca wlać do naczynia 2 litry wody oraz dodać ok. 1 łyżkę płukanki. Otrzymanym roztworem należy płukać włosy na całej długości. Efekt zależy od ilości dodanej do wody płukanki.

Efekty przed i po zastosowaniu różowej płukanki do włosów

Ja zastosowałam płukankę Delia Cosmetics. Do dużej miski wlałam 2 litry wody i dodałam do niej 3 duże łyżki płukanki (1 wydawała mi się za słaba). W takiej miksturze zaczęłam płukać włosy, od nasady, po końce (należy przy tym uważać, aby nie zachlapać płukanką łazienki – płyn niestety mocno brudzi wszelkie powierzchnie, więc najlepiej płukać włosy pod prysznicem z głową w dół). Okazało się, że niestety stężenie płukanki w wodzie jest zbyt duże, bo włosy zaczynały się robić naprawdę różowe. Rozcieńczyłam więc płyn o kolejne 2 litry, aby dokończyć płukanie włosów na całej długości. Wysuszyłam, a następnie umyłam je szamponem, aby nieco zniwelować efekt – był aż nazbyt wyrazisty. Poniżej przedstawiam zdjęcie przed i po.

Włosy blond - efekty farbowania na kolor różowy
Farbowanie włosów blond na delikatny róż

Uważam, że mieszanka fajnie zadziałała na moich włosach i nieco je ożywiła. Widoczne są delikatne refleksy – w słońcu mniej widoczne, a bardziej wyróżniające się przy sztucznym oświetleniu. Mycie szamponem bardzo złagodziło efekt, jaki był na początku – dla osób bardziej odważnych na pewno byłby odpowiedni. Ja natomiast preferuję złagodzone tony. Bardziej wyraźny efekt widać natomiast u jednej z vlogerek, która to zainspirowała mnie do takiej zmiany koloru – zobaczcie filmik poniżej.

Mieszanie różowej płukanki z maską/odżywką do włosów

Na innym blogu natomiast przeczytałam – niestety już po zastosowaniu płukanki – że można ją nakładać po zmieszaniu z maską do włosów. Taka aplikacja sprawia, że kolor różowy jest równomiernie rozłożony, a dodatkowo samo nakładanie jest o wiele łatwiejsze (nie chlapiemy dookoła, nakładamy tak jak każdą maskę czy odżywkę). Spróbuję takiego sposobu, gdy tylko efekt różowych refleksów przestanie być widoczny na moich włosach.

Komu pasują różowe włosy?

Różowe włosy pasują do większości naturalnych blondynek. Kolor ten bardzo ładnie kontrastuje z jasnymi włosami, zarówno złotymi, jak i platynowymi odcieniami. Jednak wiele inspiracji np. na Instagramie czy Pinterest pokazuje, że brunetkom również może być ładnie w różowych refleksach. A warto podkreślić, że na różowy kolor zdecydowały się brunetki, takie jak Kylie Jenner czy Joss Stone, którym świetnie ten odcień pasuje. Przy czym obie panie postawiły na intensywny róż – a na taki nie wszystkie z nas są gotowe się zdecydować, dlatego poniżej przygotowałam kilka propozycji, które są łagodniejsze i pełne elegancji – zarówno dla blondynek, jak i brunetek. Zapraszam do oglądania! Polecam także mój inny wpis: "Farbowanie włosów w domu. TOP 5 filmów z YouTube!".

For. Closet Couture. Piękny, delikatny róż na platynowych włosach
For. Closet Couture. Piękny, delikatny róż na platynowych włosach
Fot. Bustle. Metamorfoza - farbowanie włosów na różowo
Fot. Bustle. Metamorfoza - farbowanie włosów na różowo
Pinterest. Róż na włosach z odcieniem lawendy.
Pinterest. Róż na włosach z odcieniem lawendy.
Pinterest. Różowo-fioletowy odcień na ciemnych włosach
Pinterest. Różowo-fioletowy odcień na ciemnych włosach
Pinterest. Różowe refleksy na bobie w kolorze brązowym
Pinterest. Różowe refleksy na bobie w kolorze brązowym
Pinterest. Różowe ombre dla ciemnych włosów
Pinterest. Różowe ombre dla ciemnych włosów