Soczewki kolorowe także dla osób bez wady wzroku

Soczewki kontaktowe dla osób bez wady wzroku

Soczewki kontaktowe zyskują na coraz większej popularności i stanowią one swoistą alternatywę dla okularów, dlatego coraz więcej osób wybiera właśnie tą metodę korekcji wzroku. Większość z nich to tradycyjne soczewki korygujące. Warto jednak zaznaczyć, iż na rynku znajduje się bardzo dużo soczewek kontaktowych, które nie służą stricte do korekcji wzroku, lecz mają - w większym lub mniejszym stopniu - zmienić wygląd oczu.

Mowa tutaj o wielu różnych wersjach soczewek kolorowych, dzięki którym można odmienić kolor tęczówki w trakcie ich noszenia. Większość producentów prześciga się ze swoimi pomysłami. To właśnie dzięki temu na rynku dostępne są prawdziwe hity mogące stanowić niepowtarzalne kreacje - teatralne lub imprezowe. Najważniejsze jest jednak to, że takie soczewki mogą nosić również osoby bez wad wzroku.

Trzy rodzaje odcieni i wybór odpowiednich soczewek

Po pierwsze należy zaznaczyć, iż każde soczewki kontaktowe spełniają swoje funkcje pod warunkiem odpowiedniego stosowania - zgodnie z przeznaczeniem i zamieszczoną instrukcją obsługi. Tzw. „przenoszenie” soczewek, czy też zaniedbania higieniczne mogą stanowić punkt wyjścia do zakażenia oka, na którym znajduje się soczewka. Warto podkreślić, iż każde zakażenie może być niebezpieczne dla wzroku.

Aby dobrać odpowiednie kolorowe soczewki kontaktowe to należy zapoznać się z ich podstawowymi właściwościami. Poza oczywistymi cechami, takimi jak np. budowa soczewki, bardzo ważnymi parametrami są odcienie. Każdy z nich stanowi odrębny parametr, dzięki któremu kolorowa soczewka kontaktowa nabiera swoich właściwości.

  • Odcień widoczności - jest to parametr określający barwę całej soczewki. W jakim celu jest ona barwiona w całości? Głównie po to, aby była widoczna podczas zakładania i zdejmowania, a także w innych sytuacjach, kiedy nie znajduje się ona na oku. Warto zaznaczyć, iż odcień w żaden sposób nie wpływa na sposób widzenia.

  • Odcień ulepszenia - jest półprzezroczysty i służy podkreśleniu naturalnej barwy oczu. Szczególnie sprawdza się u osób z jasnymi barwami tęczówek, które chcą, aby barwa ich oczu była żywsza.

  • Odcień nieprzejrzysty – jak sama nazwa wskazuje, ten parametr określa barwę, która jest naniesiona na powierzchnię soczewki i jest nieprzezroczysta. Dzięki takiemu zabiegowi można całkowicie zmienić barwę tęczówki oka.

Soczewki jako element garderoby teatralnej? A może na imprezę z przebraniami?

Jeśli chcesz choć przez chwilę poczuć się jak wampir albo jesteś aktorem i Twoja rola wymaga jakiegoś niecodziennego wyglądu oczu, to kolorowe soczewki kontaktowe są właśnie dla Ciebie. Na rynku istnieje bardzo dużo różnych soczewek kontaktowych, które bardzo dobrze oddają wygląd oczu wampira, kota, czy też innych stworzeń. To właśnie w nich została zastosowana w dużej mierze warstwa nieprzejrzysta, zostawiając tylko małą przestrzeń przejrzystą na źrenicę.

Odpowiedni wybór dla jasnych i ciemnych tęczówek

Osoby posiadające ciemne oczy (np. brązowe) nie mają zbyt dużego wyboru wśród soczewek kolorowych. Dzieje się tak, gdyż tylko soczewki z odcieniem nieprzejrzystym są w stanie zmienić kolor tęczówek. Inaczej wygląda sytuacja wśród osób z jasnymi tęczówkami, gdyż dla nich alternatywą jest wybór soczewek kontaktowych wypełnionych odcieniem ulepszenia. Wtedy kolor tęczówek oczu staje się bardziej wyrazisty.

W dzisiejszych czasach dostępnych jest dużo różnych opcji kolorowych soczewek kontaktowych (patrz https://kodano.pl/soczewki-kontaktowe-kolorowe.html). Należy wybrać odpowiednie z nich, biorąc pod uwagę zarówno własne preferencje, cel jaki chcemy osiągnąć, a także naturalną barwę tęczówek oczu.

Wpis gościnny