Dlaczego warto zadbać o dobry materac?

Dlaczego warto zadbać o dobry materac?

Odpowiedź na to pytanie można zmieścić w jednym, krótkim zdaniu: „To dla Twojego zdrowia”. Niemniej przyjrzymy się sprawie w szerszej perspektywie. Być może ułatwi Ci to podjęcie decyzji o zmianie lub wyborze posłania. W końcu „sen to zdrowie”, a przynajmniej taki powinien być.

W artykule zebraliśmy naszym zdaniem pięć obszarów, na które wpływa materac. Powiemy o bólu pleców i szyi, ale także wsparciu ciała i korzyściach z tego wynikających. Jeśli chcesz poprawić jakość snu, to jesteś w dobrym miejscu. Masz alergię na kurz? Z tym też sobie poradzisz, a to wszystko wpłynie na poprawę Twojego samopoczucia.

Swój nowy materac znajdziesz na: https://senpo.pl/materace/. Zanim jednak przejdziesz do sklepu, sprawdź, na co zwrócić uwagę w poszukiwaniu komfortowego posłania dla siebie.

Dobry materac to lepsza jakość snu

Można kłaść się spać i wstawać zmęczonym. Czasami to problemy, które należy skonsultować z lekarzem. W innym przypadku to najpewniej wina materaca. Jego wielkość, konstrukcja i właściwości wpływające na optymalne rozłożenie ciężaru podczas snu przekładają się na jakość snu. Masz mało miejsca w sypialni? Twój sen jest ważniejszy niż szafka nocna. Pozbądź się jej i kup większy materac dla siebie lub Waszej dwójki. Pamiętaj, że wraz ze zmianą posłania przyda się większa kołdra lub oblecz dwie mniejsze.

Bóle pleców i szyi to wina materaca

Siedzący tryb życia, przemęczenie, ale też źle dopasowany materac to główne przyczyny bólów pleców i szyi. Kładziesz się spać, żeby się zregenerować, a nie wstać z większym problemem niż przed zaśnięciem. Po co się męczyć? Wybierz posłanie, które będzie optymalnie podtrzymywało Twoją sylwetkę. Wiedz, że ważna jest Twoja waga i wzrost. Na rynku znajdziesz siedmiostrefowe posłania lub z pianki termoelastycznej „z pamięcią”, które pomogą Ci zanurzyć się w śnie.

Materace dla alergików

Materace lateksowe to nie chwyt marketingowy, a realny sposób, aby pozbyć się kichania czy kaszlenia, które wybudzają ze snu. Tego rodzaju posłania nie zbierają kurzu, nie gromadzą naskórka i potu, a także nie rozwijają się w nim roztocza. Lateks jest najbardziej hypoalegricznym tworzywem, które chroni przed rozwojem alergenów.

Podtrzymanie sylwetki

Twój wzrost i waga, ale także to czy śpisz z partnerem/partnerką mają znaczenie w kontekście snu. Inny materac potrzebuje osoba o wzroście 160 cm i wadze 50 kg, a innego ktoś, kto mierzy 190 cm i waży 100 kilogramów. Co więcej, jeśli ktoś cięższy zmienia pozycję w trakcie snu, to może przeszkadzać drugiej osobie. 

W powyższej sytuacji można pomyśleć o materacach sprężynowych lub dwóch oddzielnych posłaniach, które zmieszczą się w ramę łóżka. W pierwszym przypadku sprężyny optymalnie podtrzymują sylwetkę obu śpiących osób, a zmiana pozycji nie jest wyczuwalna. Drugi przykład to sytuacja, kiedy partnerzy decydują się na osobne posłania, które będą dopasowane do ich indywidualnych preferencji.

Dobre samopoczucie

Każdy chciałby mieć rano masę energii. Niestety przez źle dopasowany materac poranki mogą być bardzo uciążliwe, nawet gdy masz wolne. Dlatego znalezienie posłania, które zapewni Ci komfortowy sen, jest ważne dla Twojego zdrowia, ale także samopoczucia. Zdecydowanie lepiej zacząć dzień, gdy czujesz się wypoczęty. Od teraz nie musisz w tym celu wyjeżdżać do hotelu. Wybierz nowy materac i ciesz się komfortowym snem przez cały rok.

Wpis gościnny