Jaki catering dietetyczny wybrać na czas budowania masy mięśniowej? Oto co warto wiedzieć!

Sportowa sylwetka z wyraźnie zaznaczoną rzeźbą to cel, do którego dąży wiele osób. Jednak budowa masy mięśniowej nie jest łatwa – wymaga regularnych treningów i przestrzegania odpowiedniej diety. Czy catering dietetyczny może ułatwić to zadanie?

Dieta pudełkowa – czy będzie odpowiednia dla sportowca?

W ofercie diety pudełkowej można znaleźć również propozycję dla osób aktywnych fizycznie. Catering na diecie sportowej dostępny jest w różnych wariantach kalorycznych, więc można wybrać jadłospis dostosowany do własnych potrzeb. 

Aby dowiedzieć się, ile kalorii powinna mieć dieta, należy obliczyć swoje zapotrzebowanie energetyczne. Jednak w przypadku osób bardzo aktywnych fizycznie ta kwestia powinna być potraktowana nieco bardziej indywidualnie. 

Duże znaczenie ma tutaj nie tylko częstotliwość i intensywność ćwiczeń, ale także rodzaj wykonywanego treningu i specyfika danej dyscypliny sportu. Jeśli nie wiesz, na jaką kaloryczność się zdecydować, możesz skorzystać z bezpłatnych konsultacji z pracującym w cateringu dietetykiem. 

Jak układana jest dieta sportowa w cateringu?

Wszystkie jadłospisy, które oferowane są w cateringu dietetycznym, tworzą dietetycy. Potrawy są więc prawidłowo zbilansowane pod względem zawartości składników odżywczych i kaloryczności. Najlepszy catering dietetyczny dla sportowca to taki, który bazuje na produktach wspierających budowę masy mięśniowej i ułatwiających wykonywanie treningu. 

Jakich składników i potraw można się spodziewać w diecie pudełkowej dla sportowca?

Jadłospis skomponowany dla osób aktywnych fizycznie powinien składać się ze świeżych produktów o wysokiej jakości. Menu może opierać się na pełnowartościowym białku, czyli mięsie, nabiale oraz jajach i rybach. Wszystkie te składniki znajdziesz w cateringu dietetycznym od WygodnaDieta.pl

To właśnie te składniki dostarczają najlepiej przyswajalnych protein, które są niezbędne do efektywnego budowania  masy mięśniowej.

W diecie sportowca bardzo istotnym składnikiem pokarmowym są też węglowodany złożone. Regularne treningi wymagają podaży odpowiedniej liczby kalorii, w postaci łatwych do przekształcenia w energię węglowodanów. 

W przypadku tego składnika pokarmowego bardzo ważna jest nie tylko ilość, ale także forma. Węglowodany złożone charakteryzują się stopniowym, równomiernym uwalnianiem energii. Dzięki temu ułatwiają trening i zapobiegają wahaniom poziomu cukru we krwi.

Czy przy diecie z cateringu można stosować odżywki?

Osoby budujące masę mięśniową i sportowcy często sięgają po różne suplementy, które mają na celu uzupełnienie diety o składniki wspierające trening. Należą do nich np. hydrolizaty białek serwatkowych, odżywki i różne boostery przed treningowe. 

Przyjmowanie takich preparatów powinno odbywać się w sposób przemyślany, najlepiej po konsultacji ze specjalistą – aby nie przekraczać zaleceń dotyczących dziennej podaży różnych składników. Trzeba także pamiętać, że odżywki białkowe zwiększają kaloryczność diety.

Czy dieta keto jest dobrym wyborem dla sportowców?

Osoby, które zastanawiają się, jaki catering dietetyczny wybrać często rozważają także dietę ketogeniczną. To specjalny model żywienia, który cieszy się sporą popularnością wśród osób aktywnych fizycznie. Może być stosowany np. przez sportowców trenujących dyscypliny siłowe. 

Trzeba jednak pamiętać, że dieta ketogeniczna jest bardzo odmienna od klasycznego sposobu odżywiania i nie jest to rozwiązanie dla każdego. Właśnie dlatego przed przejściem na dietę keto warto skonsultować się ze specjalistą.

Wpis gościnny