Jaki żel do przedłużania paznokci wybrać dla różnych kształtów płytki? Podpowiadamy!

Przedłużanie paznokci za pomocą żelu to popularna metoda, która pozwala osiągnąć piękne i długotrwałe efekty. Wybór odpowiedniego żelu do przedłużania paznokci jest kluczowy, szczególnie gdy mamy do czynienia z różnymi kształtami płytki. Każdy z nich wymaga innego podejścia i odpowiedniego produktu. Warto poznać ich różnice, aby wybrać żel, który zapewni najlepsze rezultaty.

Żele do przedłużania paznokci różnią się między sobą nie tylko kolorami, ale przede wszystkim konsystencją. To ona gra tutaj kluczową rolę. Wybierając produkt do użytku domowego, zwróć uwagę, aby był jak najbardziej samopoziomujący. Dzięki temu żel po aplikacji stworzy gładką taflę, a manicure będzie wyglądał jak spod ręki profesjonalistki. Konsystencję dobrze jest dobrać do poziomu zaawansowania stylistki. Produkty przeznaczone dla osób początkujących są rzadsze i łatwiej się rozprowadzają. Praca z profesjonalnym żelem może szybko Cię zniechęcić do dalszych eksperymentów.

Dla kogo żel do przedłużania paznokci o średniej gęstości?

Dla paznokci o naturalnym kształcie prostokątnym lub migdałowym idealnym rozwiązaniem jest żel do przedłużania o średniej gęstości. Taki produkt łatwo dopasuje się do kształtu płytki, umożliwiając precyzyjne wydłużenie i modelowanie. Średnio gęsty żel jest po utwardzeniu bardziej elastyczny, dlatego sprawdzi się również w przypadku paznokci szerokich u podstawy i zwężających się ku końcom. W przypadku płytki o takim kształcie warto zapewnić jej odpowiednie wsparcie i trwałość, by uniknąć pęknięć i złamań. Jeśli Twoje paznokcie nie są zbyt długie, żel o średniej gęstości będzie idealny.

null
Żele do przedłużania paznokci mogą mieć różne kolory i gęstości

Żel do przedłużania paznokci o dużej gęstości – produkt do zadań specjalnych!

Jeżeli Twoje paznokcie mają kształt almond lub stiletto, czyli są wąskie i spiczaste, najlepszym wyborem będzie żel do przedłużania paznokci o dużej gęstości. To produkt, który zapewni solidną podstawę i wytrzymałość dla długich, smukłych paznokci. Dodatkowo warto zatroszczyć się o bardziej podatne na uszkodzenia delikatne końce, zatem jeśli chcesz uniknąć złamań i pęknięć, gęstszy żel sprawdzi się doskonale. 

Przy naturalnie okrągłym kształcie płytki również zalecamy wybór żelu o większej gęstości. Taki produkt pomoże stworzyć solidną strukturę dla paznokci, która utrzyma założone przedłużenia przez dłuższy czas. Szukając produkcji o wybranej konsystencji i w ulubionym kolorze sprawdź żel do przedłużania paznokci od Cosmetics Zone.

null
Dzięki żelowi do przedłużania możesz stworzyć efektywną stylizację paznokci

Lakier hybrydowy biały czy kolorowy? Jaki odcień sprawdzi się przy różnych kształtach płytki?

Biały lakier hybrydowy będzie idealnym rozwiązaniem dla średnio długich i długich paznokci. Jest również niezastąpioną bazą do bardzo modnego wiosennego manicure’u w stylu baby boomer. Ta stylizacja najlepiej wygląda na długiej płytce, więc jeśli pragniesz stworzyć przedłużenie paznokci o migdałowym kształcie, najlepiej podkreślisz je właśnie takim zdobieniem. Co do zasady, jasne odcienie lakierów hybrydowych sprawdzają się na smukłej, delikatnej płytce. Ciemne kolory, również wyjątkowo lubiane w sezonie letnim neony, optycznie zwężają paznokcie, dlatego wykorzystaj ten trik, jeśli jesteś posiadaczką szerokiej płytki. Przy pomocy odpowiedniego żelu nadbuduj jej długość i dobierz lakier kolorowy w ten sposób, by stworzyć kobiecy manicure.

Wiesz już, czym kierować się podczas zakupów swojego pierwszego żelu. Pamiętaj, że przy wybieraniu żelu zawsze możesz skonsultować się z profesjonalistą, który doradzi Ci najlepsze rozwiązanie dla Twoich indywidualnych potrzeb i preferencji.

Wpis gościnny