Lakiery hybrydowe do paznokci [RANKING]

Lakiery hybrydowe - jaką firmę wybrać? Ranking

Paznokcie hybrydowe pomalowane dobrym lakierem będą o wiele trwalsze i zyskają piękny wygląd: bez smug czy odprysków. Jaki lakier zatem wybrać? Zobacz nasz ranking.

Manicure hybrydowy – sposób na piękne paznokcie

Lakiery hybrydowe pozwalają na uzyskanie pięknych paznokci, których kolorem będziemy cieszyć się przez wiele tygodni. Manicure tego rodzaju utwardzany jest specjalną lampą UV lub LED – dzięki której lakier wysycha błyskawicznie (ok. 30 sekund). Oczywiście wiele zależy od lampy, stopnia napigmentowania lakieru czy grubości nałożonej warstwy, jednak nie zmienia to faktu, że zrobienie paznokci hybrydowych trwa ok. godziny, a efekt utrzymuje się ok. 3-4 tygodni – o ile zastosowałyśmy dobre produkty.

Lakiery hybrydowe do paznokci – ranking

Poniżej przedstawiamy ranking lakierów, które naszym zdaniem są najbardziej godne polecenia pod względem trwałości, wyboru kolorów oraz ceny.

1. Semilac

Lakier hybrydowy Semilac
Lakier hybrydowy Semilac

Lakiery hybrydowe Semilac są stosunkowo tanie i dobrej jakości – zdecydowanie polecamy jest dla osób, które są początkujące w stylizacji paznokci. To produkty wyróżniające się szeroką paletą kolorów, dobrym rozprowadzaniem i poziomowaniem, a także idealnym kryciem (zwykle wystarczają 2 warstwy lakieru, aby uzyskać pełny, głęboki kolor). Lakiery Semilac utwardza się w lampie UV bez problemu. Zaletą jest też pędzelek, który umożliwia precyzyjną aplikację.

2. Neonail

Lakier hybrydowy NeoNail
Lakier hybrydowy NeoNail

Lakiery Neonail są droższe od lakierów Semilac, jednak uznawane są za produkt profesjonalny (poleca go wiele stylistek). Lakiery tej marki charakteryzuje bardzo wysoka trwałość oraz neutralny zapach. Według wielu osób lakiery Neonail są najlepsze, jeżeli wykonujemy dużo prac domowych bez rękawiczek, ponieważ są bardzo trwałe. Ponadto produkty te wyróżniają się wysoką pigmentacją oraz mogą być aplikowane u osób z suchą oraz kruchą płytką paznokciową.

3. Indigo

Lakier hybrydowy Indigo
Lakier hybrydowy Indigo

Lakiery Indigo należą do podobnego przedziału cenowego, co lakiery Neonail. Są bardzo trwałe, wysoko napigmentowane, oferujące szeroką gamę kolorystyczną (występują tutaj unikatowe połączenia kolorów, dzięki którym możemy stworzyć samodzielnie wyjątkową stylizację paznokci). Lakiery Indigo wyróżniają się doskonałym kryciem – wystarczą 2 cienkie warstwy, aby uzyskać głęboki kolor (nawet w przypadku ciemnych odcieni i nasyconych barw).

4. Victoria Vynn

lakier hybrydowy Victoria Vynn
Lakier hybrydowy Victoria Vynn

Lakiery tej marki również są podobne cenowo, co Indigo czy Neonail. Wyróżniają się kremową konsystencją oraz są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych. Według wielu opinii lakiery Victoria Vynn utrzymują się na paznokciach w stanie nieuszkodzonym przez 4 tygodnie – a to oznacza bardzo wysoką trwałość. Są to ponadto lakiery bezpieczne i przyjemne w użyciu, ponieważ nie wydzielają drażniącego zapachu. Niewątpliwą zaletą lakierów Victoria Vynn jest świetnie wyprofilowany pędzelek, dzięki któremu aplikacja preparatu jest bezproblemowa – nawet, jeśli nie mamy doświadczenia w stylizacji paznokci.

5. Silcare

lakier hybrydowy Silcare
Lakier hybrydowy Silcare

To najtańsze lakiery hybrydowe z naszego rankingu. Dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych, cechują się stosunkowo wysoką trwałością oraz świetną pigmentacją. Lakiery tej marki nie powodują oparzeń chemicznych skóry – nawet w przypadku, gdy dojdzie do nałożenia bardzo grubej warstwy oraz pobieżnego utwardzenia preparatu w lampie. Poza tym lakiery Silcare mają przyjemny zapach i konsystencję ułatwiającą aplikację.

Jaki lakier hybrydowy kupić?

To, jak będą wyglądać paznokcie hybrydowe, w ogromnej mierze zależy od wybranego lakieru. Chociaż dostępne na rynku lakiery wizualnie niewiele się od siebie różnią, o tyle ich skład, konsystencja, sposób napigmentowania czy zastosowany pędzelek mają niebagatelne znaczenie. Czym warto kierować się wybierając lakier hybrydowy? Zwróćcie uwagę na poniższe aspekty.

  • Rodzaj lakieru – ogółem lakiery hybrydowe dzieli się na jedno-, dwu- i trójfazowe. Lakiery jednofazowe mają wzmocniony skład (to baza, utrwalacz i pigment w jednym produkcie). Są często wybierane przez osoby zabiegane lub te, które robią manicure hybrydowy samodzielnie w domu. Pod względem składu lakiery dwufazowe są nieco słabsze od jednofazowych (należy w tym przypadku na paznokcie nałożyć kilka warstw, w tym np. bazę, aby manicure był trwały i odporny na uszkodzenia). lakiery trójfazowe wymagają najwięcej czasu – wykonanie manicure z ich użyciem składa się z wielu etapów.
  • Gęstość lakieru – lakiery hybrydowe mogą mieć różną gęstość. Przykładowo, lakiery żelowe są gęste, przez co tworzą na paznokciu grubą warstwę odporną na uszkodzenia, z kolei lakiery wodniste szybciej kruszeją (ale też o wiele szybciej schną). Najlepszym lakierem hybrydowym będzie taki preparat, którego rozprowadzenie nie sprawi problemu (równomiernie pokryje płytkę), ale który zapewni nam trwałość manicure na ok. 3 tygodnie.
  • Pędzelek – zastosowany pędzelek ma ogromne znaczenie dla efektu, jaki uzyskamy, wykonując manicure hybrydowy. Dobrej jakości lakiery posiadają pędzelki z gęstym idługim włosiem, które umożliwia nałożenie produktu jednym pociągnięciem.
  • Atesty – wiele osób pomija ten aspekt, jednak jest on bardzo ważny, zwłaszcza w przypadku skóry skłonnej do alergii czy dla kobiet w ciąży lub karmiących piersią. Niektórzy producenci celowo dodają do swoich preparatów substancje szkodliwe, aby zredukować koszty produkcji. Warto więc sprawdzać dokładnie składy lakierów, aby nie posiadały np. toluenu czy formaldehydu.