Mikrodermabrazja diamentowa – efekty, działanie, cena zabiegu

Mikrodermabrazja diamentowa - efekty, cena, działanie

Mikrodermabrazja diamentowa jest rodzajem peelingu, ale od zwykłego peelingu różni ją o wiele większa skuteczność i niemal natychmiastowe efekty. Jak działa mikrodermabrazja diamentowa? Ile kosztuje zabieg?

Mikrodermabrazja diamentowa – na czym polega?

Mikrodermabrazja diamentowa to najpopularniejszy rodzaj zabiegu mikrodermabrazji. Wyróżnia się jeszcze mikrodermabrazję korundową oraz oxydermabrazję.

Mikrodermabrazja diamentowa to także rodzaj peelingu mechanicznego. Z pomocą specjalnej głowicy pokrytej mikrokryształkami diamentu, złuszczany jest naskórek – warstwa po warstwie – aż uzyskamy zadowalające efekty. Odpowiednio przeprowadzona mikrodermabrazja diamentowa pozwala pozbyć się przebarwień, nierówności skóry, blizn, zmarszczek czy zmian potrądzikowych. Skóra jest wyraźnie gładsza i o wiele bardziej elastyczna, a także zostaje pobudzona do produkcji kolagenu, co zapobiega powstawaniu nowych zmarszczek (opóźnia procesy starzenia się skóry).

Mikrodermabrazja diamentowa jest stosowana także w celu dokładnego oczyszczania twarzy ze zrogowaciałego naskórka i zanieczyszczonych zaskórników. W przypadku zastosowania na ciele, poza głębokim oczyszczaniem pozbędziemy się też łatwiej toksyn zalegających w skórze oraz zbędnej tkanki tłuszczowej, gdyż zabieg ten pobudza ukrwienie i usuwanie zbędnych i szkodliwych produktów przemiany materii.

Siła działania urządzenia do mikrodermabrazji diamentowej jest wysoka, przez co regeneracja skóry po zabiegu trwa nawet kilka dni.

Zobacz także: Mikrodermabrazja w domu - krok po kroku.

Mikrodermabrazja diamentowa ma różne formy

Zabieg ten ma kilka typów – dzięki czemu możemy go idealnie dostosować do cery. Rzadko kiedy zabieg ten wykonuje się w pojedynkę. W przypadku np. skóry, która wymaga mocnej pielęgnacji, często mikrodermabrazja diamentowa jest łączona z kuracją leczniczą. Zabieg ten stanowi ponadto nierzadko dodatek to peelingów chemicznych z kwasami. Jeśli skóra natomiast ma także widoczne wysuszenie, poleca się wzbogacenie mikrodermabrazji diamentowej o sonoforezę. Jest jeszcze mikrodermabrazja z ultradźwiękami – ta pozwala nie tylko dokładnie oczyścić cerę, ale i dostarczyć jej wielu aminokwasów i innych ważnych, odżywczych składników. W efekcie otrzymamy nie tylko młodziej wyglądającą i czystą skórę, ale i pełną witalności.

Osoby, które zmagają się z rozszerzonymi porami i nadmiernym wydzielaniem sebum, powinny zdecydować się na mikrodermabrazję połączoną z głębokim oczyszczaniem, a później z wyciszaniem skóry – np. zabiegiem z maską algową.

Dostępna jest też mikrodermabrazja diamentowa z ampułką – to dobra forma dla osób, którym zależy na wzmocnieniu efektu przeciwstarzeniowego.

Coraz popularniejsza staje się obecnie mikrodermabrazja z zastosowaniem witaminy C – to świetny zabieg na wszelkie przebarwienia na skórze. Dzięki niemu skóra będzie jaśniejsza, lepiej napięta, wyrówna się koloryt, a witamina C dodatkowo wzmocni naczynka i zadziała przeciwstarzeniowo.

Jaki przebieg ma zabieg mikrodermabrazji diamentowej?

Głowica diamentowa posiada otwór, który ma połączenie z rurką – ta natomiast posiada ujście w urządzeniu do wykonywania mikrodermabrazji. Zabieg wykorzystuje efekt podciśnienia, przez co zasysana jest skóra, a tam masowana i zwiększa się jej ukrwienie. Stymuluje się tym samym produkcja kolagenu, wygładzają się zmarszczki, skóra pobudza się do regeneracji i naprawiania uszkodzeń, poprawia się krążenie limfy, skóra zyskuje lepsze zdolności obronne. Podczas przesuwania głowicy dochodzi ponadto do ścierania niedoskonałości na powierzchni cery.

Zabieg mikrodermabrazji diamentowej - działanie
Zabieg mikrodermabrazji diamentowej - działanie

Zaletą zabiegu jest bezpieczeństwo i kontrolowana głębokość ścierania. Możemy ponadto wykonywać zabieg dość często – nawet co 2 tygodnie – więc nie trzeba długo czekać na efekty. To także świetna alternatywa dla peelingów chemicznych – osoby, które mają alergie na składniki takich peelingów na pewno docenią zalety mikrodermabrazji diamentowej.

Mikrodermabrazja diamentowa – krok po kroku

Mikrodermabrazja diamentowa u kosmetyczki – jak wygląda taki zabieg, krok po kroku? Najpierw kosmetyczka przeprowadza dokładny wywiad, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania i dobrać formę zabiegu do oczekiwań Klienta. Następnie dokładnie oczyszcza skórę, nakłada delikatny peeling enzymatyczny, który wstępnie oczyszcza cerę, po czym go zmywa. Następnie rozpoczyna się zabieg właściwy – w tym celu przez ok. 10-25 minut specjalista przesuwa głowicę po skórze. Zwykle wykonuje się 4 ruchy w jednym miejscu. Jeśli wizyta polega wyłącznie na wykonaniu mikrodermabrazji, po zabiegu nakłada się zwykle regenerującą maskę – np. algową.

Jeśli zabieg jest łączony z innymi, to np. w przypadku łączenia z kwasami, te zostają nałożone od razu po mikrodermabrazji. Podobnie sonoforeza – również zostaje wykonana po zabiegu właściwym. Natomiast oczyszczanie skóry manualne, wykonuje się przed zabiegiem mikrodermabrazji diamentowej.

Jeśli skorzystamy z dodatków do zabiegu, jak np. pielęgnacyjne serca, witamina C czy specjalna ampułka, te zostaną zaaplikowane po mikrodermabrazji.

Zabieg mikrodermabrazji diamentowej często łączony jest z eksfoliacją kwasami AHA + BHA lub phaeksfoliacji kwasami AHA + BHA. Można też zdecydować się na połączenie go z zabiegiem infuzji tlenowej, peelingiem kawitacyjnym czy zabiegami regeneracyjnymi.

Jak często wykonuje się mikrodermabrazję diamentową?

Jak przebiega zabieg mikrodermabrazji diamentowej?
Jak przebiega zabieg mikrodermabrazji diamentowej?

Jeśli występują wyraźne problemy z cerą, zabieg zaleca się powtarzać co ok. 2 tygodnie, przy czym liczba zabiegów jest ustalana indywidualnie na pierwszej wizycie lub ewentualnie modyfikowana po poszczególnych zabiegach na podstawie poczynionych efektów. Po zakończeniu serii zabiegów, warto zdecydować się na kolejną wizytę za 3-4 miesiące, aby podtrzymać efekty. Jeśli natomiast nie mamy większych problemów ze skórą, a zależy nam tylko na lekkiej poprawie kondycji cery, warto wybrać się na zabieg mikrodermabrazji raz na 2-3 miesiące.

Mikrodermabrazja diamentowa - efekty

Efekty mikrodermabrazji diamentowej zależą od tego, na jakiej części ciała wykonujemy zabieg.

  • Twarz: skóra twarzy po zabiegu mikrodermabrazji diamentowej ulega oczyszczeniu oraz lepszemu napięciu. Zabieg stymuluje głębokie warstwy skóry do nawilżenia i regeneracji. W efekcie spłyceniu ulegają drobne zmarszczki, przebarwienia są rozjaśnione, skóra nabiera blasku. Pory są dokładnie oczyszczone, blizny potrądzikowe stają się mniej widoczne, następuje regulacja wydzielania sebum. Wzmacniają się także naczynia krwionośne.
  • Ciało: w przypadku mikrodermabrazji wykonywanej np. na udach czy brzuchu, podstawowym efektem jest ujędrnienie skóry, wygładzenie jej, zmniejszenie blizn i rozstępów. Zabieg ponadto ułatwia wchłanianie składników aktywnych, przez co np. stosowane kremy mają lepsze działanie. Dodatkowo zabieg pobudza ukrwienie, wspomaga usuwanie cellulitu i nadmiernej tkanki tłuszczowej.

Jak się przygotować do mikrodermabrazji diamentowej?

Należy zarezerwować na wizytę w salonie od 1 do 2 godzin – w zależności od wybranej partii ciała i ewentualnych zabiegów dodatkowych.

Na 7 dni przed wykonaniem zabiegu nie powinno się używać kosmetyków, które mają w składzie kwasy. Nie można też wykonywać depilacji kremami lub woskiem (dozwolona jest tylko metoda nitkowania) czy korzystać z solarium. Lepiej też nie stosować peelingów. W dniu zabiegu zrezygnuj ponadto z nakładania makijażu.

Jakie są zalecenia po zabiegu?

Po mikrodermabrazji diamentowej przez ok. 2 tygodnie nie powinno się korzystać z solarium, basenu czy sauny. W tym czasie należy ponadto nakładać regularnie krem z wysokim filtrem przeciwsłonecznym – najlepiej SPF 50. Nie można stosować peelingów, depilacji oraz masaży. Przez jak najdłuższy czas lepiej też nie wykonywać makijażu.

Jak często wykonywać mikrodermabrazję diamentową?

W przypadku zmniejszenia trądziku lub zmian potrądzikowych, zaleca się powtarzać zabieg mikrodermabrazji co 2-3 tygodnie w cyklu 3-6 powtórzeń.

Jeśli podjęliśmy się kuracji przeciwstarzeniowej, seria powinna obejmować ok. 5 zabiegów w odstępach 3-4 tygodniowych. W celu wzmocnienia efektów, warto połączyć mikrodermabrazję z zabiegiem z kwasami AHA lub fotoodmładzaniem IPL.

Czy mikrodermabrazję diamentową można wykonywać w ciąży?

Mikrodermabrazja może być wykonywana w ciąży, o ile lekarz prowadzący nie widzi przeciwwskazań. W tym przypadku jednak zaleca się, aby nie stosować dodatków do takiego peelingu, zwłaszcza kwasów, gdyż niektóre składniki mogą przechodzić przez łożysko do dziecka.

Skutki uboczne zabiegu – czy występują?

Niestety jeśli zabieg będzie przeprowadzony nieprawidłowo lub nie będzie dostosowany indywidualnie do cery, mogą wystąpić skutki uboczne. To np.:

  • poparzenia,
  • zdarcie naskórka,
  • blizny.

Skutki uboczne mogą też wynikać z przeciwwskazań do zabiegu mikrodermabrazji – wówczas mogą być bardzo poważne. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest np.:

  • infekcja wirusowa, grzybicza lub bakteryjna,
  • stany zapalne skóry,
  • atopowe zapalenie skóry,
  • trądzik różowaty, krostkowy, ropowiczy lub aktywny trądzik pospolity,
  • widoczne naczynka,
  • choroby układu krwionośnego,
  • wrażliwa i cienka skóra,
  • choroby onkologiczne,
  • znamiona na skórze,
  • naczyniaki jamiste,
  • skłonność do bliznowców,
  • uszkodzenia ciągłości skóry (przeczosy, nadżerki),
  • łuszczyca,
  • stosowana terapia przeciwtrądzikowa Roaccutanem,
  • przyjmowanie doustnie retinoidów, sterydów lub leków psychotropowych (mają one właściwości fotouczulające i mogą doprowadzić do powstawania przebarwień w wyniku zabiegu mikrodermabrazji – zwłaszcza mikrodermabrazji z kwasami),
  • zabiegu chirurgiczne w obrębie docelowego miejsca na ciele (do 2 miesięcy).

Ile kosztuje mikrodermabrazja diamentowa? Cena

Ceny mikrodermabrazji diamentowej w dużej mierze zależą od lokalizacji, renomy salonu oraz powierzchni poddanej zabiegowi. I tak np. mikrodermabrazja na twarz wynosi średnio 50-100 zł, a gdy jest np. połączona z zabiegiem z kwasami, sonoforezą, ampułkami, serum czy oczyszczaniem, cena wzrośnie do 150-300 zł. Mikrodermabrazja diamentowa na ciele natomiast, to wyższy koszt – za podstawowy zabieg zapłacimy 100-150 zł, a za zabieg połączony z innymi (np. z dodatkową pielęgnacją) zapłacimy 200-400 zł.