Oczyszczacz i nawilżacz powietrza w jednym. Czy warto zainwestować w takie urządzenie?

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza

Doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że stan powietrza w Twoim domu pozostawia wiele do życzenia? Nie tylko pełno w nim kurzu i alergenów, ale także jest suche i nieprzyjemnie Ci się oddycha? W takiej sytuacji koniecznie rozważ zakup nowoczesnego urządzenia 2w1, które łączy w sobie oczyszczacz i nawilżacz powietrza. Takie urządzenie nie tylko pozbędzie się szkodliwych cząsteczek smogu i innych zanieczyszczeń, ale także nawilży powietrze. Na rynku nie brakuje tego typu rozwiązań - czy warto skusić się na zakup takiego urządzenia?

Oczyszczacz i nawilżacz – popraw jakość powietrza w swoim domu

Wybór urządzenia 2w1 to doskonała propozycja dla osób, którym zależy zarówno na oczyszczeniu powietrza, którym oddychają, jak i jego nawilżeniu. Oczyszczacze i nawilżacze znakomicie sprawdzają się zwłaszcza w okresie grzewczym, kiedy to wzrasta poziom zanieczyszczenia powietrza i znacząco spada jego wilgotność. Zbyt suche powietrze może nadmiernie wysuszać śluzówkę nosa i skórę, powodując dyskomfort i wywołując np. katar. Z kolei zanieczyszczone powietrze, w którym znajdują się cząsteczki smogu, bakterii, kurzu i grzybów, mogą nasilać różnego rodzaju alergie.

Do wyboru masz urządzenia, które pełnią tylko jedną z już wspomnianych funkcji – filtrują powietrze bądź je nawilżają. Są jednak także urządzenia wielofunkcyjne, czyli oczyszczacze i nawilżacze w jednym.

Oczyszczacze i nawilżacze w jednym urządzeniu – co je wyróżnia?

Urządzenia 2w1, jak sama nazwa wskazuje, łączą w sobie dwie korzyści – jednocześnie oczyszczają i nawilżają powietrze. Często mają na tyle dobre parametry oczyszczania i nawilżania, że nie ustępują wydajnością urządzeniom, które mają tylko jedną z powyższych właściwości. Tak jest w przypadku modeli marki Philips z serii 2000 (https://www.philips.pl/c-p/AC2729_10/series-2000i), które usuwają nawet najmniejsze znane wirusy i zanieczyszczenia. Nie tylko oczyszczają powietrze, ale nawilżają je wykorzystując technologię ewaporacyjną NanoCloud. Jest ona efektywną i bezpieczną metodą nawilżania wykorzystującą naturalny proces parowania. Co ciekawe, w tym przypadku cząsteczki wody są tak małe, że trudniej przyczepiają się do nich bakterie. Możesz więc cieszyć się przyjemnym, nawilżonym i czystym powietrzem w swoim domu. Za sprawą inteligentnego czujnika, urządzenie stale sprawdza poziom wilgotności powietrza oraz automatycznie utrzymuje go na preferowanym poziomie: 40%, 50% lub 60%.

Wszystkie modele oczyszczaczo-nawilżaczy marki Philips wyposażone są w filtr NanoProtect HEPA, który potrafi wychwycić nawet 99,97% cząsteczek o wielkości 0,003 μm, filtrując m.in. różnego rodzaju alergeny, szkodliwe gazy, kurz czy bakterie. Dzięki czytelnemu wyświetlaczowi jesteś w stanie w czasie rzeczywistym śledzić jakość powietrza w swoim mieszkaniu i sterować pracą urządzenia. Ponadto, oczyszczaczo-nawilżacze Philips wyróżniają się niskim zużyciem energii - 2W w trybie czuwania, 35W przy pracy z maksymalną mocą, oraz cichą pracą na poziomie 15dB w trybie nocnym, dzięki czemu mogą działać w pokoju dziecka, nie zakłócając spokojnego snu malucha.

Oczyszczacz i nawilżacz w jednym – dlaczego warto?

Oczyszczaczo-nawilżacz to świetny wybór dla osób, które lubią sięgać po wielofunkcyjne sprzęty. Zamiast dwóch urządzeń, możesz zyskać jedno, które będzie zarówno oczyszczać, jak i nawilżać powietrze, którym oddychasz. Dzięki takiemu urządzeniu odczujesz nie tylko poprawę jakości powietrza, ale także zminimalizujesz dyskomfort w obrębie nosa i oczu, poprawisz jakość snu i koncentrację.

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza w jednym to rozwiązanie polecane osobom, które chcą cieszyć się zdrowym, czystym powietrzem o odpowiednim poziomie wilgotności. Co więcej, to będzie także udany zakup dla każdego, kto lubi minimalizować liczbę sprzętów w swoim domu i chętnie sięga po nowoczesne, a zarazem wielofunkcyjne urządzenia.

Artykuł sponsorowany