Co to jest liposukcja? Wszystko, co powinieneś o niej wiedzieć

Liposukcja - płaski brzuch

Liposukcja to doskonały sposób na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Często nawet najbardziej restrykcyjne ćwiczenia i zdrowe nie wystarczą. Niektóre fałdy nie opuszczają nas, nawet pomimo ich włożenia. W takich sytuacjach zabieg liposukcji spełnia nasze oczekiwania.

Liposukcja to nowoczesna metoda walki z nadmiarem tkanki tłuszczowej, która otwiera przed nami nowe możliwości. Ten zabieg medycyny estetycznej opiera się na wykorzystaniu infradźwięków, czyli fal o bardzo niskiej częstotliwości. Dzięki nim w prosty i precyzyjny sposób można oddzielić poszczególne tkanki bez ich uszkadzania. Oznacza to, że liposukcja brzucha metodą jest całkowicie bezpieczna i powoduje znacznie mniej powikłań pozabiegowych niż konwencjonalna liposukcja. Dzięki tej metodzie można również pozbyć się tkanki tłuszczowej nawet z najbardziej niedostępnych miejsc, które często generują w nas wiele kompleksów. Obejmuje to na przykład okolice podbródka, twarzy i szyi. Dodatkowo liposukcja jest najczęściej wybierana u osób z nadmiarem tkanki w okolicach ud, pośladków czy bioder. Dzięki zastosowaniu technologii NIL specjalista wykonujący zabieg może wyssać nawet dwa razy więcej komórek tłuszczowych. Wszystko dzieje się dzięki cienkim kaniulom umieszczonym na wybranej przez nas części ciała.

Dlaczego warto zrobić liposukcje?

Dzięki liposukcji NIL pozbędziesz się uporczywej tkanki tłuszczowej i wyrzeźbisz swoje ciało, a wszystko to przy stosunkowo delikatnym zabiegu liposukcji, który nie wymaga długiej rekonwalescencji. Liposukcja tłuszczu brzucha, ud lub części ciała jest wykonywana z bardzo precyzyjnymi, skutecznymi rezultatami. Dzięki temu pozbędziemy się niezadowolenia organizmu z kompleksów związanych z uporczywymi fałdami, których nie udałoby się w żaden inny sposób. Wskazanie do zabiegu to nadmiar tkanki tłuszczowej. Warto pamiętać, że liposukcja nie zastąpi prawidłowej diety oraz regularnych ćwiczeń. Wprawdzie usunięte komórki tłuszczowe już się nie odrodzą, ale te, które pozostały mogą się rozwinąć i zająć miejsce starych komórek tłuszczowych. 

Jak wygląda odsysanie tłuszczu z nadmiaru tkanki tłuszczowej

Zabieg liposukcji wykonywany  może mieć znieczulenie miejscowe lub odbywać się w znieczuleniu ogólnym, w zależności od potrzeb i predyspozycji pacjenta. W wybranej części ciała lekarz wykonuje bardzo małe nacięcia, przez które specjalne kaniule. Wprawiają w ruch i to dzięki temu specjalista przeprowadza całą interwencję. Dzięki można ssać jednorazowo trzy litry / Liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo odpowiedź na potrzeby pacjentów, którzy mimo wysiłków nadal zmagają się z tkanka tłuszczowa. Zdaniem ekspertów modelowanie sylwetki metodą ultradźwiękową to szczytowe osiągnięcia naukowe w dziedzinie liposukcji. Odsysanie tłuszczu odbywa się bez użycia skalpela i znieczulenia, a inwazyjność została w dużym stopniu zminimalizowana. Zabieg aspiracji, który rozpuszcza tkankę tłuszczową za pomocą liposukcji ultradźwiękowej przy użyciu urządzenia Vaser Lipo pozwala nie tylko na szybkie i bezbolesne ciało, ale także odzyskanie 90% zassanego tłuszczu i ponowne jego wykorzystanie, aby uzupełnić inną część ciała o pożądanych kształtach np. liposukcja brzucha lub nóg umożliwia wykorzystanie aspirowanej tkanki tłuszczowej jako wypełnienia ust, piersi, zmarszczek. NIL+LAL – metoda ta polega na połączeniu liposukcji rotacyjnej z laserową. Podobnie jak w powyższym przypadku, NIL wykorzystywany jest tutaj do usunięcia tkanki tłuszczowej, liposukcja laserowa zaś do uzyskania optymalnego napięcia skóry. Liposukcja NIL to doskonały sposób na pozbycie się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Fragment ciała poddany odsysaniu nasącza się specjalną miksturą, nacina, wprowadza urządzenie do odsysania i w końcu odsysa nadmiar tłuszczu i jednocześnie modeluje.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Osoby z zaburzeniami krwi, kobiety w ciąży i karmiące piersią nie powinny przytyć. Zabiegi obejmują również cukrzycę, żylaki, choroby nowotworowe, nadciśnienie, infekcje i niewyleczone stany zapalne skóry.

Czy liposukcja jest bezpieczna?

Liposukcja wykonywana przez doświadczonego chirurga jest bardzo bezpieczna, ale nie należy zapominać, że każda inna interwencja chirurgiczna wiąże się z ryzykiem powikłań. Aby, uniknąć nieprzyjemnych komplikacji należy zawsze postępować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego i uczciwie go informować o skargach. Warto jednak wiedzieć, że liposukcja nie jest zabiegiem odchudzającym.

Jak wygląda rekonwalescencja po liposukcji?

W zależności od zastosowanej metody liposukcji i zakresu możliwe jest wznowienie normalnej aktywności kilka dni po zabiegu, ale tylko na około 3 tygodnie przy intensywnym wysiłku fizycznym, saunie, basenie. Przez 4 do 6 tygodni po liposukcji należy nosić specjalną kompresję, aby ułatwić gojenie i kształtowanie nowego.

Ile tłuszczu można bezpiecznie odessać?

Jednorazowo można wyeliminować maksymalnie do 4 litrów tkanki, jednak zazwyczaj objętość waha się między 1 a 2,5 litra. Następnie nacięcia zabezpiecza się szwami chirurgicznymi. Czas trwania zabiegu zależy od okolicy ciała i ilości usuniętej tkanki tłuszczowej. Średnio to około 2 godzin.
Dobre przygotowanie do zabiegu jest bardzo ważne dla dalszego podnoszenia poziomu bezpieczeństwa. Obejmuje profilaktykę przeciwzakrzepową i antybiotyki. Czas trwania okresu rekonwalescencji jest zmienny i zwykle trwa od 4 do 8 dni. Po zabiegu specjalne ubrania uciskowe mają zapobiegać powstawaniu obrzęków. Umożliwia również szybkie i niewidoczne gojenie natychmiast po wprowadzeniu kaniuli.

Obszar poddany liposukcji przez 2-3 dni może być lekko bolesny. Należy pamiętać, że żadna liposukcja nie jest metodą odchudzania, jedynie metoda remodelingu ciała i nie zastąpi modyfikacji stylu życia. Nie przyspiesza metabolizmu ani nie zwiększa mięśni. Bez dbania o zdrową i dobrze zbilansowaną dietę, odpowiednie zaopatrzenie w wodę i regularną aktywność fizyczną nastąpi szybki przyrost tkanki tłuszczowej, co może zmniejszyć efekt leczenia. Pamiętaj, że liposukcja pomaga pozbyć się zbędnych kilogramów, ale nie jest lekarstwem. Jest to przydatna metoda, ale bez ugruntowanych podstaw forma zdrowego stylu życia, jej działanie tymczasowe i nietrwałe.

Wpis gościnny