Masz krzywy lub garbaty nos? Poznaj skuteczne sposoby korekty nosa

Krzywy nos

Masz krzywy i garbaty nos? Zastanawiasz się w jaki sposób zniwelować swoje kompleksy? Być może korekta nosa jest idealnym rozwiązaniem dla ciebie. Poznaj zabiegi operacyjne i nieinwazyjne, które poprawią wygląd Twojego nosa.

Dlaczego nasz nos bywa krzywy?

Krzywa przegroda nosowa, jest uznawania jako schorzenie, które często bywa powodem zaburzenia oddychania, kataru czy powracających infekcji górnych dróg oddechowych. Jak wiemy, przegroda nosowa jest fundamentem, na którym oparte są tkanki miękkie. Dodatkowo dzieli ona nasz nos, na dwie części, ciekawostka jest fakt, iż przednia część składa się z tkanki chrzęstnej, a pozostała dalsza część z tkanki kostnej. Do przyczyn które wpływają na krzywy nos zaliczamy:

  • Wadę wrodzoną
  • Uraz nosa
  • Komplikacje okołoporodowe
  • Choroby

Niezależnie od tego, w jakim miejscu nasza przegroda nosowa jest skrzywiona, musimy pamiętać że może ona być przyczyną wielu dolegliwości. Krzywa przegroda nosowa może być wrodzona lub nabyta.

Jak ukryć krzywy nos?

Bardzo często szukamy informacji w internecie, wpisując w wyszukiwarkę „krzywy nos co robić?”. Jedną z pierwszych propozycji jest dobrze zrobiony makijaż, oraz odpowiednio dobrana fryzura. W kwestii makijażu, główną rolę odgrywają kosmetyki, oraz prawidłowe konturowanie. Decydując się na taki makijaż, należy pamiętać o tym że:

  • Przyciemnianie – pozwala nam wyszczuplić nos
  • Rozjaśnianie – uwydatnia nasz „defekt”

W przypadku fryzury, nie zaleca się krótkich fryzur w stylu bob, ponieważ mogą podkreślić rozmiar i kształt nosa. Podobnie jest z prostymi i gładkimi włosami. Aby zatuszować krzywy nos, warto postawić na dłuższe, luźne, postrzępione fryzury, korzystając na przykład z kosmetyków dodających objętości, czy aktywatorów loków.

Jednak takie działanie, nie zawsze przynoszą oczekiwany efekt. Dlatego z pomocą przychodzi nam medycyna estetyczna, oraz chirurgia plastyczna.

Medycyna estetyczna – czyli niechirurgiczne sposoby na poprawę wyglądu nosa

Nos jest środkową częścią naszej twarzy, i chcąc nie chcąc, pierwsze spojrzenia są kierowane w jego stronę. Badania pokazują, że to właśnie nosy, są najczęściej wymienianą częścią do poprawy. Niska samoocena i duże kompleksy, stają się powodem do tego, aby skorzystać z nieinwazyjnych zabiegów. W dzisiejszych czasach, medycyna estetyczna, w swojej ofercie ma kilka ofert, dzięki którym w szybki sposób, możemy poprawić wygląd nosa.

Korekta nosa za pomocą kwasu hialuronowego - Zastosowanie kwasu hialuronowego, jest jedną z najczęstszych alternatyw, jeżeli chodzi o korekcję nosa. Cały zabieg polega na odpowiednim podaniu kwasu, oraz wymodelowaniu nosa. Korzystając z tej metody, możemy poprawić kształt nosa, zwężyć nos, podnieść grzbiet, zniwelować nieestetyczną chrząstkę lub garbek, poprawić czubek nosa, a także popracować nad rozmiarem nosa.  Czas takiego zabiegu to około 60 minut. Cena modelowania nosa kwasem hialuronowym to 1350zł. Efekty utrzymują się ok 1,5 – 2 lat.

Jest również możliwość zastosowania innych wypełniaczy np. Ellanse. Jest to trwalszy wypełniacz, a jego cena to 1400 zł i więcej.

Korekcja nosa za pomocą nici - Zastosowanie nici, uznawane jest za metodę nieinwazyjną. Jest to zabieg często wybierany w przypadku zniwelowanie asymetrii, podniesienia czubka, czy zwężenia nosa. Aby wykonać zabieg przy pomocy nici, konieczne jest zastosowanie znieczulenia miejscowego, aby wyeliminować nieprzyjemne odczucia pacjenta. Warto zaznaczyć, iż w przypadku nici, konieczny jest kilkudniowy opatrunek, co może być istotną informacją. Zabieg trwa ok 60 minut. Cena takiego zabiegu waha się między 3000 – 5000 zł. Efekty widoczne są nawet przez 5 lat w przypadku nici stałych, a ok 2 lat przy zastosowaniu nici rozpuszczalnych.

Korekta nosa za pomocą przeszczepu tłuszczu - Metoda która ma 2 korzyści. Przy pomocy liposukcji strzykawkowej, pobierany zostaje tłuszcz z wybranego miejsca na ciele pacjenta. Następnie za pomocą specjalnej wirówki pozyskuje się tłuszcz, który przy pomocy kaniuli zostaje podany w wybraną część nosa. Ważną kwestia jest brak reakcji alergicznych, i naturalne efekty. Tak wykonany zabieg utrzymuje się do 5-6 lat. Cena lipofillingu rozpoczyna się od 3000 zł.

Chirurgia plastyczna – chirurgia nosa i jej rodzaje

Garbaty, krzywy, bulwiasty, każdy nos jest inny, i profil każdego z nas wygląda inaczej. Podobnie jest z naszymi upodobaniami, jedni chcą mieć nos zadarty inni wąski i zaokrąglony. Niezależnie od tego, jaki nos jest tym wymarzonym, warto zapoznać się z ofertami klinik. Operację nosa można wykonać na kilka sposobów:

Całkowita korekta nosa - CKN - Jest to najbardziej rozległa z operacji nosa, wymaga zastosowania znieczulenia ogólnego a także konieczny jest pobyt w szpitalu. Całkowita korekta nosa, jak sama nazwa wskazuje, jest skierowana do osób które zdecydowały się na totalna zmianę kształtu i wielkości nosa. Podczas całkowitej korekty nosa, modelowane są zarówno elementy chrzęstne jak i kostne. Więcej dowiesz się tutaj: https://klinikaotco.pl/oferta/operacja-plastyczna-nosa/

Korekcja części chrzęstnej nosa - Operacja chrzęstnej części nosa wykonywana jest zazwyczaj ze względów estetycznych. Jej głównym zamierzeniem jest wymodelowanie chrząstki bocznej oraz skrzydłowej. Ta metoda wskazana jest szczególnie w przypadku nosów z szerokimi dziurkami oraz szerokim czubkiem, nosach bulwiastych oraz opadających.  Warto zaznaczyć, iż taka operację można wykonać po 18 roku życia, ze względu na wcześniejszy proces kształcenia się chrząstek.

Korekta przegrody nosowej - Septoplastyka, bo tak nazywana jest również korekta przegrody nosowej, może być wykonywana zarówno ze względów medycznych jak i estetycznych. Skrzywiona przegroda nosowa, jest bardzo często spotykanym zjawiskiem.  Operacja wymaga znieczulenia ogólnego, i polega na korekcji chrząstki wewnątrznosowej. Zdarzają się również sytuację, w których chrząstka bywa usuwana, odpowiednio opracowywana przez zespół chirurgów, i ponownie umieszcza się ją w swoim miejscu.

Korekta skrzydełek nosa - Prawidłowa wielkość nozdrzy i skrzydełek powinna być oceniona przez lekarza. Ten rodzaj operacji wykonuje się ze względów estetycznych, jednak dużą rolę odgrywa decyzja lekarza, aby pacjent mógł swobodnie oddychać i nozdrza nie były zbyt małe i wąskie. Podczas operacji chirurg usuwa fragment tkanki z nozdrzy, dzięki temu zwęża się również nos w jego części dolnej. W ten sposób zmniejszają się również skrzydełka nosa.

Decydując się na operacje plastyczna nosa, należy mieć świadomość, iż oprócz wyglądu nosa, zmienia się również nasza twarz. Dla jednych pacjentów, może to być zaskoczenie, dlatego tak poważne ingerencje chirurgiczne powinny być dobrze przemyślane. W przypadku niezadowolenia z efektu, możliwa jest wtórna korekta nosa, ale niestety nie można jej wykonywać bezpośrednio po operacji. Należy poczekać aż wszystko się zagoi, a efekt ostateczny który otrzymuje się po około roku nie będzie satysfakcjonujący.

Ile kosztuje korekta nosa?

W przypadku medycyny estetycznej, koszty zabiegów wahają się między 1500zł – 5000zł lub więcej. Efekty jednak nie są stałe, a zabiegi warto wykonywać regularnie. Natomiast jeżeli chodzi o operacje plastyczne, ich koszt to 6000zł – 16000zł w zależności od typu operacji. W tym przypadku efekty są stałe.

Wpis gościnny